Szkoła Podstawowa
Klasa I
1. Jan Brzechwa: „Sójka”, „Leń”, „Żaba”, „Przyjście lata”,
2. Kornel Makuszyński: „Przygody Koziołka Matołka”,
3. Wanda Chotomska: „Legenda o smoku ze Smoczej Jamy”,
4. Hans Christian Andersen: „Nowe szaty cesarza”,
5. Jakub i Wilhelm Grimm: “Jaś i Małgosia”
6. Maria Kownacka: „ Plastusiowy pamiętnik”
7. Czesław Janczarski: „Jak Wojtek został strażakiem?”
Klasa II
1. Alina i Czesław Centkiewiczowie: „Zaczarowana zagroda”,
2. Alan Aleksander Milne: „Kubuś Puchatek”,
3. Charles Perrlaut: „Bajki”,
4. Ewa Szelburg Zarębina: „Idzie niebo ciemną nocą”,
5. Jan Grabowski: „Puc, Bursztyn i goście”,
6. Julian Tuwim: „Słoń Trąbalski”, „Warzywa”,
7. Siergiej Michałkow: „ Nie płacz, koziołku”
8. Maria Konopnicka: „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (fragmenty)
Klasa III
1. Joanna Papuzińska: „Uśmiechnięte słowa”,
2. Danuta Wawiłow: „Ja chcę mieć przyjaciela”,
3. Ludwik Jerzy Kern: „Ferdynand Wspaniały”,
4. Hans Christian Andersen: „Księżniczka na ziarnku grochu”,
5. Tove Jansson: „Muminki”,
6. Czesław Centkiewicz: „Anaruk chłopiec z Grenlandii”,
7. Astrid Lindgren: „Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty),
8. Roman Pisarski: „O psie, który jeździł koleją”,
9. Stefania Wortman: „U złotego źródła” , „Baśnie polskie”,
10. Klemens Oleksik „Czarownica znad Bełdan”- legenda,
11. Joanna Olech: „Pompon w rodzinie Fisiów” (fragment).
Klasa IV
1. Jan Brzechwa ,,Akademia pana Kleksa''
2. Carla Collodi ,,Pinokio''
3. Clire Staples Lewis ,,Lew, czarownica i stara szafa''
4. Anna Onichimowska ,,Duch starej kamienicy''
5. Joanna Olech ,,Dynastia Miziołków''
6. Wybrane baśnie, kolędy, pieśni patriotyczne, nowele
Klasa V
1. Francez Hodson Burnett ,,Tajemniczy ogród''
2. Frenc Molnar ,,Chłopcy z Placu Broni''
3. Dorota Ferakowska ,,Władca Lewawu''
4. Marek Twain ,,Przygody Tomka Soweyra''
5. Wybrane mity, legendy, podania, baśnie, nowele.
Klasa VI
1. Irena Jargielewiczowa ,,Ten Obcy''
2. Lucy Moud Montgomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza''
3. Edmund Nizurski ,,Sposób na Alcybiadesa''
4. Kornel Makuszyński ,,Szatan z siódmej klasy''
5. Wybrane nowele
6. Alexander Minkowski ,,Dolina światła''
Gimnazjum
Klasa I G
1. M. Musierowicz ,,Opium w rosole’’
2. B. Prus ,,Kamizelka’’
3. A. Mickiewicz ,,Dziady cz. II’’
4. A. Fredro ,,Zemsta’’
5. K. Dickens ,, Opowieść wigilijna’’
6. W. Szekspir ,,Romeo i Julia’’
Klasa II G
1. H. Sienkiewicz ,, Krzyżacy’’
2. A. Christie ,,I nie było już nikogo’’
3. Molier ,,Skąpiec’’
4. A. Kamiński ,,Kamienie na szaniec’’
5. E. Hemingway ,,Stary człowiek i morze’’
Klasa IIIG
1. J. Słowacki ,,Balladyna’’
2. E. E. Schmitt ,,Oskar i pani Róża’’
3. A. Bahdaj ,,Telemach w dżinsach’’
4. A. Sapkowski ,, Miecz przeznaczenia’’
5. Antoine de Saint- Exupery "Mały Książę"